Dolnośląskie

Gmina Czernica ma telewizję lokalną

12 czerwca 2013

Mieszkańcy Czernicy (powiat wrocławski) doczekali się mediów lokalnych na terenie swojej gminy. Od pewnego czasu działa telewizja internetowa, a na stronach serwisu informacyjnego czernica.info znów pojawiają się aktualne wpisy.

TV Lokalna to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy gminy Czernica mogą oglądać materiały informacyjne a także relacje z ciekawych wydarzeń, które mają miejsce w podwrocławskich miejscowościach. Na stronie internetowej www.telewizjaczernica.pl publikowane są filmy o różnorakiej tematyce. Obejrzeć można nawet mecze lokalnych drużyn piłkarskich. Wydawcą telewizji jest Katarzyna Gróbarczyk, a głównym redaktorem (i twórcą reportaży) jest Piotr Gróbarczyk.

Jednocześnie, bo blisko rocznej przerwie, znów aktualizowane są wpisy na stronie czernica.info. Serwis oferuje czytelnikom wiadomości z terenu całej gminy czy też wywiady z samorządowcami. Istnieje możliwość założenia konta i samodzielnego pisania artykułów.

Dotychczas w tej podwrocławskiej gminie brakowało mediów lokalnych z prawdziwego zdarzenia. Teraz sytuacja się zmienia, a miejscowa społeczność ma ułatwiony dostęp do informacji.

 

 

Tagi wpisu: