Kujawsko-Pomorskie

Nowe pasmo programowe w TV Trwam

25 września 2013

Jak podaje Gazeta Wyborcza Toruń, nowe pasmo programowe „Trwam o poranku” ruszyło w poniedziałek o godzinie 8 rano. Zaczęło się serwisem „Informacje dnia”.

A w nim spot reklamowy: – Wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom, od dziś zaczynamy nadawanie na żywo porannego pasma programu. Poranek z TV Toruń od poniedziałku do soboty to „Informacje dnia” o godzinie 8, 10 i 12, czyli najświeższe i najważniejsze informacje z życia Kościoła, naszej ojczyzny i tego, co dzieje się na świecie. Po każdym wydaniu wiadomości aktualna prognoza pogody. A już wkrótce w „Trwam o poranku” rozmowa dnia, czyli relacje, komentarze, analizy najważniejszych wydarzeń – mówi lektor. W tle dynamiczne obrazy, m.in. ze studia i papieskich pielgrzymek.

U dołu ekranu pojawił się pasek z najważniejszymi wydarzeniami, charakterystyczny dla kanałów informacyjnych.

Zmiana ramówki TV Trwam to rezultat uzyskania przez stację koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie. Do tej pory można ją było oglądać w niektórych kablówkach, przez satelitę i w internecie. Najpóźniej od wiosny 2014 r. do odbioru Trwam w całej Polsce wystarczy zwyczajna domowa antena. Dzięki temu kanał będzie mógł dotrzeć do milionów widzów i zyskać większe pieniądze z reklam. Dane o oglądalności stacji telewizyjnych podaje agencja Nielsen Audience Measurement. Nie dysponuje jednak aktualnymi informacjami o liczbie widzów kanału o. Rydzyka, ponieważ ten nie wykupił miejsca w tzw. Reference Center. Ostatnie badania pochodzą z października ub.r. Trwam oglądało wówczas średnio 3,5 tys. widzów na minutę.

Źródło i całość:

http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,14662999,O__Rydzyk_zmienia_TV_Trwam__bedzie_jak_TVN_24.html#ixzz2fsk3guF8

Tagi wpisu: